Merkato

Italiani i Inter i thotë “po” kinezëve

Historia e Eder dhe Inter mesa duket është drejt fundit.

Sulmuesi italian me origjinë braziliane ka pranuar ofertën e Jiangsu Suning, një tjetër klub që i përket pronarëve të Inter.

Zikaltrit do të marrin 5 milionë euro, ndërsa Eder do të nënshkruajë një kontratë për dy vite e gjysmë, falë së cilës do të fitojë 27 mln euro.

Operacioni është drejt finalizimit.

Vetëm detajet e fundit kanë mbetur përpara se gjithçka të bëhet zyrtare. Eder është shumë pranë largimit nga Inter.

Më shumë nga Merkato