Izolimi mbaron sot, por 5 yje të Juventusit rrezikojnë edhe 2 javë karantinë

25 Mars 2020
12:46

Izolimi i Juventusit do të marrë fund sot edhe për Cristiano Ronaldon, që kishte fluturuar në Portugali përpara se të dilte pozitiv Rugani dhe përpara ndërprerjes së Serie A: portugezi shkoi të shihte të ëmën e sëmurë një ditë pas Juventus-Inter.

Qëndroi në Portugali ku bëri dhe tamponin (negativ) duke ndjekur programin e personalizuar të stafit bardhezi. Edhe Douglas Costa është një nga ata që kanë lënë Italinë për motive familjare, ashtu si edhe Higuain që iku në Argjentinë, pasi të ëmën e ka shumë keq.

Pjanic dhe Khedira gjithashtu në Luksemburg dhe Gjermani. Pritet për të parë tashmë se kur do të kthehen, sepse aktualisht dekreti parashikon detyrim për 14 ditë në karantinë pë rata që mbërrijnë në Itali nga jashtë vendit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit