Bundesliga

Ja shuma marramendëse që duhet të paguajë Dortmund për të blerë përfundimisht Michy Batshuayi

Borussia Dortmund duhet t’i paguajë Chelsea-t 65 milionë euro këtë verë për të blerë përfundimisht Michy Batshuayi.

Sulmuesi belg ka qenë një zbulim që kur mbërriti në Bundesliga në janar, duke shënuar shtatë gola me fanellën e Dortmund.

Michy Batshuayi celebrates scoring the winning goal for Dortmund against Eintracht Frankfurt

Kjo përfshin dygolëshin që i dha fitoren të dielën ndaj Eintracht Frankfurt.

Sipas gazetës gjermane Bild, Dortmund duhet të paguajë 60 milionë euro për të blerë përfundimisht Batshuayi këtë verë.

Marco Reus është një nga shokët e ekipit që mezi pret të ndodhë kjo gjë: “Do të isha shumë i lumtur nëse Michy do të qëndronte.

Batshuayi fires home his seventh goal in nine matches during his loan spell at Dortmund

“Ai ka treguar se mund të jetë shumë i rëndësishëm për ne. Shpresoj ta mbyllim sezonin mes katër më të mirëve.”

Batshuayi ka shtuar: “Ndihem shumë mirë këtu, por kjo është një çështje mes Dortmund dhe Chelsea.”

Më shumë nga Bundesliga