Janari mund të jetë një makth për Inter dhe Milan: 270 milionë euro nga Premier

27 Shtator 2022
17:20
Denis Hakanaj

Pritet një merkato shumë e gjatë e janarit, e cila do të nisë, edhe pse jozyrtarisht, me fillimin e Botërorit në Katar dhe me operacione shumë të rëndësishme hyrëse dhe dalëse.

Siç ka ndodhur prej vitesh, paratë (shumë) të Premier League, NBA-së së futbollit dhe shpesh ilaçi për sëmundjet e futbollit italian do të kenë ndikim.

E ashtuquajtura ‘dritare e riparimit’, e cila këtë herë do të jetë diçka më shumë, mund të rezultojë të jetë një makth, në aspektin sportiv, për Inter-in dhe Milan-in.

Tre klube të mëdha angleze, Manchester City, Chelsea dhe Liverpool mund të synojnë dhe të marrin yjet e skuadrave të Inzaghit dhe Piolit, sipas calciomercatonews.com.

Le të fillojmë me Të Kuqtë e Klopp, të cilët ende duhet të përforcojnë mesfushën duke pasur parasysh dështimin e Arthurit deri tani. I zgjedhuri mund të jetë, në të vërtetë për disa do të ishte tashmë Nicolo Barella, autori i një fillimi të vështirë, por gjithmonë shumë i vlerësuar nga Liverpool.

Reds do të ishin të gatshëm të ofronin 55 milionë euro pa përfshirë bonuset, dhe padyshim mesfushori italian do të përfitonte një kontratë që i tejkalon 5 milionë eurot që fiton aktualisht në Milano.

100 milionë euro, nëse jo diçka më shumë mund të propozojë (ose më mirë të themi të ri-propozojë?) Chelsea për Rafael Leao-n, i blinduar por jo shumë nga Maldini. Me portugezin, rinovimi i kontratës është gjithçka tjetër veçse i thjeshtë dhe i sigurt.

Chelsea do të ishte më pas i gatshëm të kthehej në sulm për Dumfries, me një çek prej 45-50 milionë euro, ndoshta duke e lënë holandezin tek Inter deri në fund të sezonit.

Duke folur për mbrojtësit e krahut, Manchester City i Guardiola-s mund të hidhet në sulm për Theo Hernandez, goditja tjetër e madhe e kuqezinjve. Qytetarët mund të ndajnë 70 milionë euro për kartonin e francezit.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit