Jashtë Champions dhe larg vëmendjes, Milani rinovon akordin me Emirates me shifra qesharake

13 Shkurt 2020
15:35

Milani është gati që të rinovojë kontratën me kompaninë ajërore “Emirates” pasi akordi aktual skadon në verën e këtij viti (pra 2020). Sipas asaj që ka mësuar “Gazzetta dello Sport”, megjithatë, akordi i ri nuk do të jetë më 14 mln euro në sezon sa ishte aktuali, por 10 mln euro në vit, pasi kuqezinjtë janë larg pritshmërive dhe nuk ofrojnë atë shikueshmëri në botë që kanë pasur dikur ose edhe përpara dhjetë viteve më parë…

Lajme të tjera

Lajmet e fundit