Jo vetëm Pogba, Juventusi po punon për rinovimin e xhevahirit tjetër të… Raiolës

17 Maj 2022
8:49
Alfred Lleshi

Kanë mbetur edhe 90 minuta deri në fund të sezonit 2021-2022 të Juventusit. Mbetet për t’u luajtur ndeshja e fundit në Firence kundër Fiorentinës, por padyshim që tashmë ka ardhur koha që klubi bardhezi të mendojë për sezonin e ardhshëm futbollistik.

Emri më i nxehtë ndonjëherë në merkato është ai i Paul Pogba. Rrjeti i deklaratave rituale të lëshuara të hënën nga Maurizio Arrivabene (“Të them të drejtën, para se të flasim me Pogba duhet të flasim me Manchester United”), në takimin që u zhvillua me Rafaela Pimenta, tregon qartë interesimin konkret të bardhezinjve për mesfushorin francez, i cili mund të kthehej në Mole gjashtë vite pas përfundimit të aventurës së tij në Torino. Por kjo nuk është e gjitha.

Gjatë takimit u trajtuan edhe çështje të tjera të rëndësishme. Në fakt, të dy, Moise Kean dhe Matthijs de Ligt janë pjesë e të njëjtit ekip menaxherial si Pogba.

Për sa i përket të ardhmes së holandezit, në veçanti, po punohet për vazhdimin e kontratës së tij. Afati aktual është caktuar në vitin 2024 dhe vullneti i palëve është ta shtyjnë atë limit.

Samiti është tashmë mirë i organizuar dhe do të zhvillohet më tej në ditët në vijim. De Ligt, i cili mbërriti te Juventusi në verën e vitit 2019, duhet të përfaqësojë një nga shtyllat e një mbrojtjeje që nga sezoni i ardhshëm do të jetë pa kapitenin Giorgio Chiellini dhe për këtë nënshkrimi i tij (ndoshta deri në vitin 2026) do të përfaqësonte diçka jashtëzakonisht të rëndësishme.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit