Joshua bën premtimin e madh: Do të mbretëroj sërish

21 Janar 2022
12:10
Gentian Spiri

Boksieri britanik Anthony Joshua ka hedhur poshtë çdo dyshim në lidhje me të ardhmen e tij. Ai konfirmoi se do të zhvillojë revanshin ndaj ukrainasit Oleksandr Usyk, ndaj të cilit synon fitoren dhe hakmarrjen për humbjen e zhvilluar në shtator të vitit të kaluar, ku humbi titujt.

Në duelin e radhës do ta mposhtë atë dhe do t’ia marr të gjithë titujt kampionë. Dop të mbretëroj sërish dhe doi të bëhem për të tretën herë kampion bote në peshën e rëndë, duan apo nuk duan njerëzit”, u shpreh Anthony Joshua, ish-kampion bote në peshën e rëndë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit