Jurgen Klopp zbulon sekretin e suksesit të Liverpool-it

27 Qershor 2020
20:19
Denis Hakanaj

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka zbuluar sekretin e suksesit me Të Kuqtë.

Në një interivtë të dhënë për BILD, ai ka thënë:

“Nuk kam bërë shumë gjëra ndryshe në krahasim me finalet e humbura në vitet e mëparshëm”.

“Kemi marrë shumë vendime të drejta bashkë. Nëse unë do të kisha një talent, është mbledhja e një grupi shumë të aftë njerëzish”.

“Për shembull, stafi im teknik është i jashtëzakonshëm, por nuk ka një recetë. Është e rëndësishme edhe që të vazhdosh të zhvillohesh”.

“Problemi te Dortmund-i ishte se skuadra jonë u copëtua. Shumë lojtarë u larguan. Kjo nuk ndodhi këtu dhe tani kemi pasur një ekip konstant për dy vite e gjysmë

“Ne luajmë çdo ndeshje si të ishte e fundit, sepse nuk kemi asgjë tjetër për të bërë në fundjavë”, ka përfunduar Klopp.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit