Juventus e do me çdo kusht, klubi i 19-vjeçarit kërkon 100 milionë euro

8 Nëntor 2019
17:13
Denis Hakanaj

Erling Braut Haaland është talenti i ri i futbolli europian, me shtatë gola të shënuar në katër ndeshjet e para në Champions League.

Juventus ka qenë shumë afër shtatlartit pak vite më parë, por tani duket se e ka seriozisht dhe do të kërkojë të djegë konkurrencën, duke parë se për 19-vjeçarin interesohen edhe Real Madrid me Barcelona-n.

Ndërkohë, Salzburgu ka fiksuar çmimin: kush e do Haaland-in, do të duhet të paguajë 100 milionë euro.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit