Merkato

Juventus ka tre alternativa për të zëvendësuar Pjanic…

Miraleim Pjanic duket se do të largohet nga Juventus. Ka shumë gjasa që kjo të ndodhë dhe kësisoj drejtuesit e “Zonjës së Vjetër” kanë nisur të mendojnë për zëvendësuesin.

Tre janë emrat në listën e Marotta për të zëvendësuar boshnjakun: Milinkovic-Savic, Rabiot dhe Kovacic.

Për serbin Sergej Milinkovic-Savic, Lotito kërkon 150 milionë euro, por ekziston përshtypja se presidentin i Lazio mund të ulë pretendimet financiare në ditët e fundit të merkatos.

Diskutim tjetër vjet për Rabiot dhe Kovacic. Organizatorët e PSG dhe Real Madrid janë dy zgjedhje tërheqëse nga aspekti karakterial dhe cilësor, por nuk kanë të njëjtat karakteristika me Pjanic dhe nuk mund të mos pëlqehen nga Allegri, edhe pse kushtojnë sa gjysma e boshnjakut.

Vetëm Milinkovic-Savic jep garanci në pozicionin e Pjanic.

Më shumë nga Merkato