Juventus-Milik, afron goditja! Por, gjithçka varet nga një futbollist bardhezi

5 Gusht 2020
23:19
Telesport

Juventusi po kërkon një sulmues dhe emri më i mundshëm është ai i Napolit, Arkadiusz Milik, kontrata e të cilit me klubin e De Laurentiis skadon në vitin 2021 dhe polaku nuk ka pranuar rinovimin.

Milik alla Juventus, arriva la conferma del ds del Napoli Giuntoli

Duhen 40 mln euro për të bindur klubin axurr, por “Zonja” është duke biseduar për të përfshirë kartonin e Federico Bernardeschit, edhe pse ky i fundit ende nuk ka dhënë pëlqimin. Në rast se Bernardeschi do të thotë “po”, atëherë palët do të nisin zyrtarisht negociatat.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit