Juventus, “vetëm” 35 milionë eurpo për yllin e Manchester City

23 Janar 2022
15:14
Denis Hakanaj

Sipas fichajes.net, negociatat mes Mahrez dhe Manchester City-t për rinovimin e kontratës janë bllokuar.

Kontrata e algjerianit skadon në vitin 2023 dhe me afrimin e skadencës Qytetarët do të ulin kërkesën për ish-yllin e Leicester.

Siç ka bërë të ditur portali spanjoll, në fakt, ylli i ekipit të Guardiola-s vlerësohet 30-35 milionë euro nga klubi anglez.

Mes skuadrave të interesuara për Mahrez është edhe Juventus, që është në kërkim të sulmuesve të krahut për sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit