Juventusi mbyll izolimin 10 ditor. Tampona negativ për të gjithë, përveç Ronaldo dhe McKennie! Ja situata e CR7

23 Tetor 2020
16:43
Telesport

Izolimi i besuar për lojtarët e Juventusit përfundoi pas dhjetë ditësh. Lojtarët dhe anëtarët e stafit të Juventusit që i përkisnin grupit të ekipit rezultuan të gjithë negativë në raundin e fundit të tamponëve.

Për momentin, dy lojtarët e vetëm të Juventusit në karantinë, sepse ata janë pozitivë me Covid-19 janë Cristiano Ronaldo dhe Weston McKennie.

Por, pritet që tamponi i kryer nga CR7 të japë përgjigje deri nesër.

Më shumë se lajme, janë shpresat e gazetës spanjolle Marca e cila postoi dje në faqen kryesore të faqes së saj në internet: “Cristiano Ronaldo është përsëri pozitiv, ai nuk do të luajë kundër Barcelonës”.

Cristiano Ronaldo could still face Lionel Messi's Barcelona despite testing  positive AGAIN for coronavirus

Deklarata që përmbajnë dy pasaktësi: CR7, i cili zbuloi se ai ishte infektuar më 13 tetor në grumbullimin në Portugali dhe u kthye në Itali ditën tjetër me një fluturim mjekësor, ka mbetur gjithmonë pozitiv në këto njëmbëdhjetë ditë dhe në fakt po pret një tampon negativ për të rifilluar trajnimin edhe pse, i izoluar në vilën e tij në kodrat e Torinos,  vazhdon të mbetet i gatshëm sepse ishte krejtësisht asimptomatik;

nëse tamponi negativ arrin 24 orë para ndeshjes kundër Barcelonës, e planifikuar për të mërkurën në mbrëmje në Allianz Stadium, 5 herë fituesi i Topit të Artë do të jetë në fushë për të sfiduar Leo Messin dhe nuk do të detyrohet, siç ndodhi për ndeshjen e Juventusit jashtë në Kiev,  të shohë Ligën e Kampionëve në TV.

Juventus një ditë më parë, domethënë shtatë ditë para ndeshjes kundër Barcelonës, dërgoi të gjithë dokumentacionin mjekësor në lidhje me numrin 7 të Juventusit që vërteton shëndetin e mirë të portugezit në zyrën e UEFA-s, një veprim i domosdoshëm sepse parashikohet nga protokolli Uefa, edhe nëse do të merret drita jeshile për t’u kthyer në fushë do të duhet një tampon negativ.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit