Ka lindur Manchester City i kapitenëve: pesë do të alternojnë shiritin gjatë sezonit

19 Shtator 2023
1:00
Telesport
back button

Lindi Manchester City i kapitenëve. Këtë e ka bërë të ditur Kyle Walker, i cili në konferencën për shtyp tregoi se si u zhvillua një votim në dhomat e zhveshjes në verë për zgjedhjen e kapitenit të ri, i cili megjithatë dha rezultate të shumëfishta.

Pesë prej tyre morën të njëjtin numër votash, prandaj do të jenë pesë kapitenët e skuadrës së Guardiolës këtë sezon, përkatësisht vetë Walker, Kevin De Bruyne, Ruben Dias, Rodri dhe Bernardo Silva.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit