“Kam muaj të tërë që po e pres të dueloj në kafaz, vitin tjetër ajo sfidë do të ndodhë”

5 Dhjetor 2023
13:14
Telesport
back button

Luftëtari Michael Chandler ka deklaruar se ndihet i zhgënjyer për mungesën e konfirmimit nga ana e UFC-së të duelit të tij me Conor McGregor. Një përballje e planifikuar muaj më parë, por që ende nuk ka një datë zyrtare.

Amerikanit i është dashur të kalojë kohën e tij duke pritur që McGregor të rihyjë në grupin e testimit të USADA-s. irlandezit i është dhënë “bileta e artë” për ta luftuar atë, duke u stërvitur përballë tij në “The Ultimate Fighter” këtë verë. “Kam parë Conor të flasë për kundërshtarë të tjerë”, tha Chandler për MMA Hour.

Kam parë Conor duke folur për data të ndryshme. E kam parë Conor-in të flasë, të më shkarkojë plotësisht dhe të sillet sikur të luftosh me mua nuk po ndodh. Këto janë të gjitha mënyrat me të cilat këta djem përpiqen të hyjnë në kokën e njerëzve. Për fat të keq për ta, unë jam si antiplumb. Kështu që ne i qëndrojmë planit”, tha Chandler.

Ne jemi aty ku duhet të jemi. Unë kam pasur një vit më shumë për të menduar dhe vizualizuar si të rrëzoj Conor, duke parë të gjitha sfidat e tij. Duke parë pamjet e stërvitjes që po dalin. Unë shoh që ai është duke u stërvitur, shoh që ai po kthehet. Ai po testohet edhe nga USada dhe po e bën këtë sepse po rikthehet”, u shpreh Michael Chandler.

Kthimi më i madh në historinë e sporteve luftarake kalon përmes një njeriu dhe emri i tij është Michael Chandler. Conor po përpiqet të më anashkalojë, por unë do të pres këtu. Ne kemi nxitim, na pëlqen të luftojmë, na pëlqen të konkurrojmë. Unë stërvitem shumë, por është zhgënjyese kur nuk ka një datë përfundimtare për duelin tënd”, tha Chandler.

Më vjen keq, por nuk kam asnjë informacion. Natyrisht që eventi jubilar UFC-300 do të ishte një skenar ëndërr. Kjo është kur unë do të doja të luftoja, ku do të doja të luftoja, me kë do të doja të luftoja. Chandler vs Conor do të ndodhë. Unë nuk kam një datë, një vendndodhje ose një numër UFC, por sigurisht që do të ndodhë vitin e ardhshëm”, tha Chandler.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit