Kampioni i botës: Në garën e Amerikës ndjeja erën e marijuanës në pistë

8 Nëntor 2019
10:14
Gentian Spiri

4 herë kampioni i botës në Formula 1, gjermani Sebastian Vettel, ka rrëfyer një ngjarje interesante në lidhje me garën e fundit, zhvilluar në Amerikë. Ai tha se gjatë kohës që ishte duke pilotuar makinën Ferrari në pistën e Austin (Teksas) ndjente herën e marijuanës.

A është e lejueshme marijuana këtu të Teksas? JO! (u përgjigjën gazetarët). Ju pyes pasi ndjeja herën e saj në disa kthesa të pistës dhe në zonën e bokseve. Një cmenduri. Gjithsesi, për mua është gjithnjë një kënaqësi të garoj në këtë pistë”, tha Vettel.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit