Kapiteni i Napolit ende nuk ka rinovuar! Agjenti ia propozon klubit të Serie A por ka një problem…

11 Qershor 2021
17:13
Telesport

Kapiten i Napolit, Lorenzo Insigne, është përqendruar në Europianin me Italinë, por e ardhmja e tij është shumë e pasigurtë.

Napoli do të donte ta rinovonte atë për të shmangur skadimin në qershor të vitit të ardhshëm. Nuk ka gjasa që ai të bëjë si Mertens një vit më parë, shumë afër Interit, por që më pas vendosi të qëndrojë për të vazhduar aventurën e tij.

Insigne u propozua te Interi ditët e fundit, por kostot janë shumë të larta për të filluar një negociatë tani. Kështu qershorin e ardhshëm ai mund të jetë i lirë dhe ndoshta të nënshkruajë me një klub tjetër.

Një tjetër klub i interesuar është Lazio i Maurizio Sarri, ish-trajneri i tij.

Në çdo rast, pas kampionatit evropian, Napoli do të bëjë disa biseda. Përndryshe, një çështje e vogël Insigne mund të hapet në gusht.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit