Basketboll

Basketboll

4 ditë më parë

Goga Basket shkruan historinë, kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj

Skuadra e Goga Basket fitoi 3-2 serine e finaleve ndaj Teutes...

4 ditë më parë

Golden State “leksion” Portland, pranë titullit kampion në Perëndim

Skuadra kampione udhëheq 3-0 serinë e takimeve...

5 ditë më parë

NBA zbulon kandidatët për trofeun MVP, ja 3 finalistët

Fituesi do të shpallet më 24 qershor, gjatë një ceremonie që do të organizohet në Los Anxhelos...

5 ditë më parë

Real Madrid dorëzon kurorën, finale surprizë në Euroleague

Luhen dy ndeshjet e "final four", ku u eliminuan dy skuadrat favorite...

5 ditë më parë

Milwaukee tregon muskujt, mund edhe në ndeshjen e dytë Raptors

Ndeshja e tretë mes këtyre dy skuadrave do të zhvillohet në Kanada...

6 ditë më parë

Curry dhe Thompson janë magjikë, Golden State fiton edhe finalen 2 ndaj Portland

Skuadra kampione udhëheq 2-0 serinë e finaleve ndaj Portland...

7 ditë më parë

Milwaukee përmbys Toronton në fund dhe fiton finalen e parë play off

Luhet finalja e parë play off në Lindje...

8 ditë më parë

Teuta i prish festën Goga Basket, titulli kampion vendoset në finalen e pestë

Barazim 2-2 seria e finaleve play off në basketboll për meshkuj...