Basketboll

Basketboll

5 ditë më parë

Golden State shpartallon Oklahomën, Irving një përbindësh për Boston

Luhen takimet e radhës, fitojnë edhe Denver e San Antonio, që sigurojnë play off-in...

6 ditë më parë

Goga Basket “leksion” Vllaznisë, Teuta mposht Partizanin pas kohës shtesë

Luhet java e 16-të e Superligës në basketboll për meshkuj...

6 ditë më parë

Sh.K.B.Tirana fiton derbin bardheblu, “OK” Flamurtari e Vllaznia

Luhet java e 16-të e Kampionatit Kombëtar në Basketboll për femra, Grupi A1...

6 ditë më parë

James Harden bën ligjin për Houston, tjetër dështim për Lakers

Luhen ndeshjet e radhës në NBA. Mungesa e LeBron penalizon sërish Lakers...

7 ditë më parë

Superliga, Tirana mposht Kamzën dhe shkon zyrtarisht në play off

Nis 16-të e Superligës në basketboll për meshkuj. Bardheblutë dënojnë Kamzën...

7 ditë më parë

Toronto "leksion" Lakers, fitojnë Denver e Boston

Luhen ndeshjet e radhës në NBA. Humbasin Cleveland dhe Oklahoma...

8 ditë më parë

Golden State Warriors fiton me dy pikë diferencë, kryeson Konferencën Perëndimore

U luajtën gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA...

9 ditë më parë

Është lojtar stoli, por thyen rekordin historik të NBA-së

Numri 23 i Clippers historikisht ka qenë një “lojtar i gjashtë”...