Basketboll Bota

Basketboll Bota

6 ditë më parë

Superliga, Tirana mposht Kamzën dhe shkon zyrtarisht në play off

Nis 16-të e Superligës në basketboll për meshkuj. Bardheblutë dënojnë Kamzën...

6 ditë më parë

Toronto "leksion" Lakers, fitojnë Denver e Boston

Luhen ndeshjet e radhës në NBA. Humbasin Cleveland dhe Oklahoma...

7 ditë më parë

Golden State Warriors fiton me dy pikë diferencë, kryeson Konferencën Perëndimore

U luajtën gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA...

8 ditë më parë

Është lojtar stoli, por thyen rekordin historik të NBA-së

Numri 23 i Clippers historikisht ka qenë një “lojtar i gjashtë”...

8 ditë më parë

Lakers mposhtin Bulls falë LeBron, Spurs fitojnë derbin me Dallas

Luhen ndeshjet e radhës në NBA. Fitojnë edhe Philadelphia e Indiana...

9 ditë më parë

NBA kthehet në arenë ringu, grushte mes lojtarëve gjatë ndeshjes (video)

Ndërhyjnë gjyqtarët, forcat e sigurisë e lojtarët e tjerë për t’i ndarë dy basketbollistët...

9 ditë më parë

Houston 9 fitore radhazi, Clippers "leksion" Boston

Luhen takimet e radhës në NBA. Cavaliers mundin Toronton...

10 ditë më parë

Nowitzki një legjendë, renditet në “top-3” lojtarët me më shumë ndeshje në NBA

Basketbollisti gjerman luan në NBA me skuadrën e Dallas që prej vitit 1998...