Basketboll Vendi

Basketboll Vendi

17 ditë më parë

Sh.K.B.Tirana triumfon edhe finalen e dytë, titulli vetëm një fitore larg

Skuadra e trajnerit Borova udhëheq 2-0 serinë e finaleve play off dhe është pranë shpalljes kampione...

17 ditë më parë

Teuta triumfon në finalen e parë, mposht Goga Basket në kohën shtesë

Sukses i vështirë por i merituar i ekipit durrsak, që fiton jashtë fushe dhe udhëheq 1-0 serinë e fi...

21 ditë më parë

Sh.K.B.Tirana fiton finalen e parë play off ndaj “Tiranës tjetër”

Skuadra e trajnerit Erdal Borova fitoi 69-63 ndaj Tiranës që drejtohet nga Mirza Alibegaj...

24 ditë më parë

Goga Basket eliminon Tiranën, derbi durrsak për titullin kampion

Ekipi durrsak fitoi 2-1 serinë e ndeshjeve ndaj bardhebluve, duke e merituar kualifikikimin...

një muaj më parë

Shkurorëzohet Flamurtari, derbi i “2 Tiranave” në finalen e play off-it

Sh.B.Tirana fitoi 2-1 serinë e gjysmëfinaleve dhe në finale do të luajë ndaj Sh.K.B.Tiranës...

një muaj më parë

Teuta skuadra e parë finaliste, Tirana ndal Gogën dhe rihap kualifikimin

Sfida e tretë mes Goga Basket dhe Tiranës do të përcaktojë finalistin e dytë te meshkujt...

një muaj më parë

Sh.K.B.Tirana siguron finalet e play off-it, Flamurtari mposht “Tiranën tjetër”

Tirana e Flamurtari do të përballen edhe një herë të premten për të përcaktuar ekipin e dytë finalis...

një muaj më parë

Durrsakët fitojnë gjysmëfinalet e para play off, “dorëzohen” ekipet e kryeqytetit

Në play out, Vllaznia triumfon ndaj Invaders dhe hedh një hap të sigurtë drejt qëndrimit në Superlig...