Basketboll Vendi

Basketboll Vendi

16 ditë më parë

Kupa e Shqipërisë, ja kalendari i fazës çerekfinale dhe asaj gjysmëfinale

Federata Shqiptare e Basketbollit do t’i nisë më herët se zakonisht aktivitetet e vitit 2019, teksa ...

25 ditë më parë

Vllaznia e dashuruar me amerikanët, vijnë 2 të tjerë për të evituar rënien nga Superliga

Skuadra e Vllaznisë në basketboll për meshkuj vijon të jetë aktive në merkato, duke afruar orët e fu...

një muaj më parë

50-vjetori i ndeshjes historike, Ilir Meta dekoron ikonat e basketbollit shqiptar

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një ceremoni të zhvilluar sot pasdite në Presidencë, ka pritu...

një muaj më parë

Kategoria e Parë/ Eagles dhe Invaders ndajnë kreun pas fazës së parë

Ka përfunduar faza e parë e Kampionatit të Kategorisë së Parë në Basketboll për meshkuj, që ka konfi...

një muaj më parë

Partizani “leksion” Vllaznisë, fitojnë edhe dy ekipet durrsake

Është mbyllur sot faza e parë e Superligës në basketboll për meshkuj, teksa janë luajtur tri takimet...

një muaj më parë

Bie edhe Sh.K.B.Tirana, Flamurtari triumfon në kryeqytet dhe rihap kampionatin

Skuadra kryeqytetase u mund sot pasdite 93-75 nga Flamurtari, ndeshje e vlefshme për javën e 10-të ...

një muaj më parë

Sh.B.Tirana triumfon në Shkodër, Studenti fiton vetëm me Elbasanin

Ka nisur sot java e 10-të dhe e fundit e sezonit të rregullt në Kampionatin Kombëtar të Basketbollit...

një muaj më parë

Eagles dhe Invaders, “krah për krahu” për një vend në Superligë

Tirana Eagles Basket dhe Invaders prej 4 javësh vijojnë sfidën dyshe për kreun e Kategorisë së Parë ...