Boks

Boks

5 ditë më parë

Canelo Alvarez refuzon triologjinë me “Triple G”, ja ndaj kujt do të mbrojë titullin

Boksieri meksikan, kampioni i dyfishtë i botës, rikthehet në peshën e mesme...

7 ditë më parë

“Do ta vë në gjumë përgjithnjë dhe do t’i marr titullin”

Përballje e fortë në duelin për titullin kampion bote të peshës “welter” mes dy ikonave të këtij Div...

8 ditë më parë

Fury: Të gjithë më duan, ja kush është rivali im i preferuar

Fury, Wilder e Joshua, 3 kampionë të pamposhtur që presin të duelojnë mes njeri-tjetrit...

8 ditë më parë

Klitschko zbulon rivalin: Rikthehem në ring vetëm për atë

Legjenda e peshës së rëndë hedh poshtë idenë për t'u përballur me Dillian Whyte...

9 ditë më parë

Joshua ndryshon kurs dhe përçan rivalët, përgatitet për derbin britanik

Menaxheri i Joshua synon një sfidë mes dy boksierëve të pamposhtur britanikë për titullin kampion...

9 ditë më parë

Zyrtare, Khan dhe Crawford zgjedhin arenën dhe datën ku do të duelojnë për titullin

Dy ikona të peshës "welter" do të duelojnë për titullin kampion të kategorisë WBO...

9 ditë më parë

Kërcënohet McGregor, “më mjafton një grusht dhe e bëj për spital”

Një njohje e vjetër e irlandezit e sfidon në një duel boksi...

10 ditë më parë

“Po u rikthye në ring, do të pësojë një tjetër humbje me KO”

Boksieri britanik Dillian Whyte ka reaguar sot pas zërave të ditëve të fundit së ai do të jetë rival...