Boks

Boks

10 ditë më parë

Të gjithë e kërkojnë për revansh, Mayweather u kthen përgjigjen epike

Asnjë nuk po ia del mbanë të rikthejë në ring boksierin 42-vjeçar amerikan...

12 ditë më parë

Rikthimi i legjendave, Lennox Lewis dhe Mike Tyson gati revanshin 100 milionë dollarësh

Du ikonat e peshës së rëndë në boks mund të përballen sërish, 17 vjet pas duelit të parë...

13 ditë më parë

Zyrtare, Wilder do të mbrojë titullin më 18 maj, ja rivali

Një sfidë PPV, por vështirë se do të kalojë shifrën e 320 mijë shitjeve që dhuroi dueli Wilder-Fury...

15 ditë më parë

WBC merr vendimin, ja ndaj kujt do të mbrojë titullin Deontay Wilder

World Boxing Council (WBC) ka urdhëruar sot kampionin e botës së peshës së rëndë të këtij Divizioni...

15 ditë më parë

Menaxheri konfirmon: Ja kur do të zhvillohet revanshi mes Wilder dhe Fury

Sfida e parë u mbyll në barazim dhe fillimisht palët ranë dakord që revanshi të zhvillohet këtë vit...

16 ditë më parë

Ferit Keta: “Unë do të rrezikoj për qëllimin tim sportiv”

Në një intervistë të dhënë në Mynih të Gjermanisë, Feriti është pyetur pikërisht për kohën e shkurtë...

16 ditë më parë

“Nuk dua as Wilder as Joshua, më sillni Fury ta çoj në ferr”

"Jam i lirë për Fury nëse dëshiron të duelojë me boksierë të njohur dhe të fitojë famë në Amerikë"...

16 ditë më parë

“Nëse pranon revanshin do të fitonim 1.5 miliardë dollarë”

Boksieri meksikan ka tentuar disa herë të zhvillojë revanshin ndaj amerikanit të pamposhtur në ring...