This website requires JavaScript.

Çiklizëm

Çiklizëm

8 muaj më parë

Turi i Francës humbet idhullin e tij, Chris Froome dëmtohet gjatë stërvitjes

Çiklisti britanik rrëzohet në një seance stërvitore

9 muaj më parë

Surpriza në Xhiron e Italisë, triumfon një ekuadorian

Mbyllet edicioni nr.102 i turneut italian të biçikletës

9 muaj më parë

Zhupa triumfon në etapën e fundit por s’mjafton, italiani Fiorelli fiton Turin e 76-të Çiklistik

Çiklisti më i mirë shqiptar në këtë turne është Ylber Sefa, fitues i etapës së parë

9 muaj më parë

Armstrong: S’jam penduar për dopingun, do ribëja gjithçka nga e para

Fituesi 7 herë radhazi i Turit të Francës është përjashtuar përgjithnjë nga sporti

9 muaj më parë

Turi Çiklistik, Fiorelli fiton etapë dhe kryesim, Sefa dorëzon fanellën e verdhë

U zhvillua etapa e 4-t, Vlorë-Sarandë, që përmbysi klasifikimin

9 muaj më parë

Italianët fitojnë etapat e Turit, Sefa mbron fanellën e verdhë të liderit

Çiklisti më i mirë shqiptar në këtë garë të sotme ishte Klidi Jaku, që u rendit i nënti

9 muaj më parë

Italianët dominojnë etapën e dytë, Sefa ruan kreun e Turit Çiklistik

Çiklisti kuqezi ka një avantazh prej 21 sekondash nga ndjekësit

9 muaj më parë

Nis Turi i 76-të Çiklistik, Ylber Sefa triumfon në etapën e parë

Sefa ishte lider i kësaj etape të parë, duke mbajtur të veshur edhe fanellën e verdhë të kryesuesit