E-Sports

E-Sports

7 muaj më parë

A do të jetë eSports në Lojërat e ardhshme Olimpike?

Megjithëse eSports mbetet pas në krahasim me sportet tradicionale kur vjen puna për të ardhurat e gjeneruara. Por industria bën një xhiro rreth 800,000 milionë $ në vit dhe falë 300 milionë fansave të përkushtuar, sportet elektronike janë kthyer në një nga sportet më të shikuara në botë. Por a do t...

7 muaj më parë

Finalja e F1 eSports, Mercedes dhe Brendon Leigh fitojnë titullin e 2018-ës

Rendon Leigh ka mbrojtur titullin e Formula 1 në eSports, duke fituar nga katër garat e fundit të kampionatit me një garë të mbetur. Leigh e nisi raundin final të kompeticionit me një avantazh të madh pikësh, me ekipin e tij Mercedes që gjithashtu ishte në vend të parë. Rivali kryesor i Leigh për ...

7 muaj më parë

Çmimet “Golden Joystick”, Fortnite dhe God of War fituesit e mëdhenj

God of War ishte fituesi i madh i çmimeve Golden Joystick të këtij viti, duke fituar çmimin e Lojës më të mirë në Play Station, Historia më e mirë, Dizajni Vizual më i mirë dhe Audio më i mirë, me prodhuesit Sony Santa Monca që ka fituar çmimin e Studio e Vitit. Fortnite ka fituar çmimin e Lojës Ko...

7 muaj më parë

Overwatch fiton çmimin “Loja e Vitit”

Overwatch është shpallur Loja e Vitit gjatë çmimeve të eSports London ditën e martë. Overwatch ka arritur të mposhtë konkurrencën e League of Legends, Fortnite, Dota 2, CS:GO, dhe shumë të tjera. Blizzard, shtëpia prodhuese e Overwatch, gjithashtu ka fituar çmimin e kompanisë së vitit. Overwatch ...

7 muaj më parë

Ushtria Amerikane do të formojë një ekipin e saj në eSports

Ushtria Amerikane shpreson që eSports të inkurajojë të rinjtë e Amerikës të konsiderojnë një karrierë në forcat e armatosura. “US Army” po formon një ekip që do të konkurrojë në eSports dhe do t’i dërgojë lojtarët në turne të ndryshëm për të bërë ushtrinë të duket një destinacion i mirë. Gjatë një...

7 muaj më parë

UEFA konfirmon turneun e ri të Champions League

UEFA ka lajmëruar një turne të ri të Champions League në eSports. Lojtarët do të konkurrojnë ndaj njëri-tjetrit duke përfaqësuar skuadrat e preferuara në finalen që do të zhvillohet në Madrid. Sezoni i ri ePremierLeague do të nisë sezonin tjetër, por UEFA ka bashkuar forcat me FIFA-n për t’i dhënë ...

7 muaj më parë

ONE Championship nis ONE eSports, Demetrious Johnson do të jetë ambasadori

ONE Championship po zhytet në botën e sporteve elektronikë. Në bashkëpunim me Dentsu Inc., një agjenci marketingu japoneze, ONE Championship do të nisë ONE eSports në vitin 2019. ONE Championship pritet të investojë 50 mln dollarë amerikanë së bashku me partnerë të tjerë, në ONE eSports dhe kanë pa...

7 muaj më parë

EA Sports më në fund përditëson stilin e flokëve të Zaha dhe Lingard

Jesse Lingard dhe Wilfried Zaha kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për stilin e vjetër të flokëve që ka përdorur EA Sports në FIFA 19. Mesfushori i Manchester United Lingard ka adresuar prodhuesin e lojës më parë në Twitter, për mënyrën se si është përfaqësuar. Shkarkoni aplikacionin më të mirë spo...