Formula 1

Formula 1

8 ditë më parë

Bottas përbindësh në pistë, "pole" dhe rekord në Barcelona

Zhvillohen provat zyrtare të garës së Barcelonës, sërish dominim i makinës gjermane...

9 ditë më parë

Bottas nuk heq dorë nga ëndrra, më i shpejti në provat e lira në Barcelonë

Në pistën katalanase do të zhvillohet gara e Spanjës, e pesta sezonale në botërorin e Formula 1...

9 ditë më parë

Vettel bën premtimin: Në Barcelonë thyejmë tabunë dhe hegjemoninë e Mercedes

Piloti gjerman synon triumfin e parë sezonal me "kokëkuqen" në pistën spanjolle...

11 ditë më parë

Hamilton: Botëror i çuditshëm, atij i druhem më shumë në garën për titullin

Gara e radhës është ditën e diel në Spanjë, aty ku britaniku synon të rikthehet te fitorja...

12 ditë më parë

Ferrari ndryshon planet, makina e Vettel me surpriza në Spanjë

Kjo gjë ishte programuar që të ndodhte pas një muaji, në Kanada, por duket se “kokëkuqja” ka vendosu...

13 ditë më parë

“Nuk fitoj dot për sa kohë nuk ndryshoj hierarkinë te Ferrari”

Piloti i ri sqaron se çfarë e ka penguar Ferrarin të sigurojë fitoren e parë sezonale...

15 ditë më parë

“Dy gjela në një kotec”, te Mercedes kanë frikë nga rivaliteti

"Nuk duam që rivaliteti në pistë të na prishë punë dhe të na shkatërrojë këtë Botëror që ka nisur ka...

18 ditë më parë

Lamtumirë Spanjë, Formula 1 rikthehet në Holandë pas 31 vitesh

Gara e Holandës pritet të jetë e pesta në Botëror, pas Australisë, Bahrein, Kinës dhe Azerbajxhanit...