Kombëtaret

Kombëtaret

një muaj më parë

FIFA zbulon rekordin e vendosur nga Kupa e Botës

Një audiencë e kombinuar globale prej 1.12 miliardë ka ndjekur ndeshjen finale të Kupës së Botës mes...

2 muaj më parë

Mancini pret Balotellin: Dera e Italisë e hapur, por koha po kalon

Italia pozicionohet në një grup me Bosnjën, Finlandën, Greqinë, Armeninë dhe Lihtenshtejnin...

2 muaj më parë

Euro 2020, Mancini: Short i pranueshëm për Italinë, por duhet kujdes

Roberto Mancini, ka mbetur i kënaqur nga shorti i elimintoreve të Euro 2020 hedhur sot në Dublin...

2 muaj më parë

Muaj pa “krisma”, Belgjika mbetet mbretëresha e botës

FIFA publikon renditjen mujore...

2 muaj më parë

"Forbes" shkruan për Kosovën: Historia më e madhe e suksesit në Ligën e Kombeve 2018

Revista prestigjoze amerikane, “Forbes”, i ka kushtuar një shkrim të veçantë kombëtares së Kosovës në futboll, duke iu referuar arritjeve të saj të fundit: “Liga e Kombeve ka regjistruar diçka të veçantë në edicionin e saj të parë. Për skuadrat e mëdha, ajo ka ofruar një lehtësim të mirëpritur nga l...

2 muaj më parë

Shuma marramendëse që ka fituar bastvënësi anglez falë golit të Van Dijk

Një bastvënës anglez ka fituar 11.200 euro gjatë përballjes mes Gjermanisë dhe Holandës ditën e hënë. Skedina e fituar prej tij është ëndrra e çdokujt. Me 5,60 euro, ai ka arritur të fitojë plot 11.200 euro. Ai ka bërë një kombinim tepër interesant në skedinë: Mats Hummels, Toni Kroos dhe mesfusho...