Kosova

Kosova

një muaj më parë

E pabesueshme çfarë ka bërë ylli i Kosovës, klubi e pezullon menjëherë

Avdijaj dhe tre shokët e tij gjermanë, Timon Wellenreuther, Thomas Meissner dhe Atakan Akkaynakbaxte...

një muaj më parë

Kosova zgjedh më të mirët, triumfojnë Drita, Zeneli e Shabani

Mbrëmjen e së enjtes Federata e Futbollit të Kosovës zhvilloi ceremoninë e fundvitit, ku nderoi figu...

një muaj më parë

Renditja e FIFA-s: Kosova është "mbretëresha" e botës, Shqipëria më lart se vjet

Belgjika e mbyll vitin 2018 në krye të renditjes së FIFA-s, duke ruajtur avantazhin e vetëm një pike...

një muaj më parë

Kosova dhe Zeneli, një ngjitje e përbashkët që s'mund të ndalet

Arbër Zeneli ka qenë një nga më të mirët e Kosovës në 2018-ën dhe po shkëlqen në Holandë me Heerenve...

një muaj më parë

Video/ Gol dhe asist, Celina shkëlqen në Angli. Mahnit edhe Hasani në Hungari

Bersant Celina vijon të jetë i rëndësishëm për skuadrën e Swansea në Championship në Angli. Sulmuesi...

2 muaj më parë

Ja grupi i Kosovës në eliminatoret e Europianit, sfidon Anglinë e Harry Kane

Kosova u pozicionua në Grupin A, së bashku me Anglinë, Republikën Çeke, Bullgarinë dhe Malin e Zi...