Kupa e botës

Kupa e botës

4 muaj më parë

Emocionuese, Dybala i lutet idhullit të tij Messi për rikthim!

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, i është lutur Lionel Messi-t që të rikthehet në ekipin kombëtar. Ylli i Barcelonës nuk ka luajtur për Argjentinën që në Kampionatin Botëror dhe sulmuesi i ri i "Zonjës së Vjetër" është pyetur për mungesën e "Pleshtit" pas fitores 2-0 ndaj Meksikës. “Ne të gjith...

4 muaj më parë

Marka angleze përdor Southgate në vend të babagjyshit...

E mbani mend “It’s coming home” ose “Po vjen në shtëpi”,sloganin e përdorur nga kombëtarja e Anglisë në kampionatin botëror të lidhur ngushtë me jelekun që mbante gjithmonë veshur trajneri Gareth Southate? E si mund të harrohet impakti i jashtëzakonshëm që pati në tifozerinë angleze. Jelekët në atë...

5 muaj më parë

Franca fiton duke vrapuar më pak se 27 ekipe, zbulohen faktet interesante të kampionëve të botës

Franca ka lënë kundërshtarët të bënin punën e vështirë në rrugën e saj drejt triumfit në Kupën e Botës, duke vrapuar më pak se shumica e ekipeve dhe duke mbajtur topin më pak se 50% gjatë turneut, këtë e ka zbuluar një raport teknik i FIFA-s. Raporti gjithashtu ka treguar se francezët kanë shënuar ...

5 muaj më parë

Presidenti i federatës i mbyll dyert e Francës, Benzema: Më lini të qetë!

Karim Benzema nuk luan prej 3 vitesh në kombëtaren franceze, në një miqësore kundër Armenisë, ku shënoi 2 gola. Që atëherë, shumë gjëra kanë ndodhur dhe një prej tyre është që Franca ka fituar Kupën e Botës. Sulmuesi i Real Madridit nuk mundi ta merrte atë medalje në Rusi, sepse nuk është kthyer më...

5 muaj më parë

Sampaoli i thotë të gjitha: Çdo ndeshje një torturë, Argjentina po vetëshkatërrohet

Jorge Sampaoli u largua nga drejtimi i Argjentinës pas dështimit në Kupën e Botës dhe që atëherë nuk ka folur. Intervista e tij e parë ka ardhur këtë javë, me trajnerin e njohur që ka folur për spanjollen Marca, duke prekur çdo temë në lidhje me kombëtaren dhe krizën e thellë të Argjentinës. HESHTJ...

6 muaj më parë

“Argjentina ka nevojë për Messin, ai është lojtari më i mirë në botë”

Sulmuesi i Argjentinës dhe Interit, Lautaro Martinez, dëshiron që Lionel Messi të kthehet në futbollin ndërkombëtar, sepse ai e bën futbollin argjentinas të vazhdojë të rritet. Messi ishte i pafuqishëm, pasi Albiceleste bëri pak në Kupën e Botës së Rusisë, duke u eliminuar në 1/8 finale nga kampionë...

6 muaj më parë

“Brazili ka pesë tituj botërorë”, trajneri Tite i kundërpërgjigjet Donald Trump

Donald Trump ishte në fokusin e trajnerit Tite, i cili i kujtoi presidentit të SHBA pesë titujt botëror të Brazilit, ndërsa më herët, kreu i Shtëpisë së Bardhë kishte bërë shaka me eliminimin e hershëm të “Selecao” nga Botërori i Rusisë, zhvilluar kësaj vere. Këtë shaka, Trump e bëri pas vizitës së ...

6 muaj më parë

Çfarë kanë bërë yjet e Francës pas fitores?

Djemtë e Didier Deshamps ishin paralajmëruar se “pa fitore ndaj Hollandës, nuk ka festë”. Por Kylian Mbappe dhe Oliver Giroud nuk mund të privonin ekipin e tyre një ajo mbrëmje spektakolare që i priste në Paris, kështu që shënuan dy gola që ju duheshin për t’iu dhënë atyre fitoren e kërkuar nga tra...