Kupat e Europës

Kupat e Europës

një muaj më parë

Tri përplasjet gjermano-angleze në Champions, ja parashikimi i Lothar Matthaus

Dje u hodh në Nyon të Zvicrës, në zyrat e UEFA-s, shorti për 1/8 finale të Ligës së Kampionëve. Gogl...

një muaj më parë

Neuer provokon: Në Liverpool janë trembur kur dëgjuan emrin e Bayern

Portieri Manuel Neuer është i bindur se Bayern Mynih mund ta eliminojë Liverpool në përballjen që dy...

një muaj më parë

“Juventus? E kemi mposhtur edhe më parë”

Presidenti i Atletico Madrid Enrique Cerezo thekson se ekipi i tij e ka mposhtur edhe më parë Juvent...

një muaj më parë

Presidenti i PSG paralajmëron ekipin dhe tifozët: “Ja çfarë na pret përballë Man.United!”

Pasi e mbylli grupin duke u renditur në vend të parë, tashmë Paris Saint-Germain përgatitet të përje...

një muaj më parë

Zanetti i kënaqur me shortin, por paralajmëron lojtarët e Inter

Zv. Presidenti i Inter-it Javier Zanetti thotë se shorti i Europa League shkoi mirë pasi do të përba...

një muaj më parë

Shorti i Ligës së Europës, njihuni me çiftet e 1/16 finale

Pas shortit të 1/8 finale të Ligës së Kampionëve, u procedua në të njëjtën mënyrë edhe me “Europa Le...

një muaj më parë

Hidhet shorti i Champions-it; finalja e parakohshme, Liverpool-Bayern Munich

Sot, në Nyon të Zvicrës, u hodh shorti për raundin e dytë të Ligës së Kampionëve, ose siç njihet ndr...

një muaj më parë

Nga Lewa te Stones,  zbulohen rekordmenët e fazës me grupe të Champions-it

Faza me grupe e Champions League ka përfunduar. Të gjithë ekipet e mëdha  janë kualifikuar në 1/8-at...