Kupat e Europës

Kupat e Europës

6 ditë më parë

Ndryshimet në Champions, UEFA merr vendimin e rëndësishëm

Viti 2024 është përcaktuar si një afat vendimtar për kompeticionin më të bukur për klubet....

6 ditë më parë

Liga e Europës, finale angleze me gjykim italian. Caktohet arbitrat

Para dy vitesh gjykoi finalen e Superkupës Europiane në Shkup...

6 ditë më parë

Kërcënon Seria A, kundër reformës në Champions: Jemi gati për grevë

Administratori i deleguar i “Lega Serie A” nuk përjashtoi format ekstreme të protestës...

8 ditë më parë

Mourinho: “Ata nuk duan një finale mes tyre!”

Portugezi zbulon sekretet e një finale të Champions League mes dy ekipeve nga i njëjti kampionat....

8 ditë më parë

4.936 milje për finalen, ja tmerri që duhet të përballojnë tifozët anglezë

Dhe të mendosh se Arsenal dhe Chelsea i kanë dy stadiumet e tyre vetëm 8 milje larg......

8 ditë më parë

Finalja e Europa League, UEFA deklaratë zyrtare për ankesën e Chelsea dhe Arsenal

UEFA nuk plotëson pretendimet e dy skuadrave angleze...

9 ditë më parë

Ajax, goli i tretë i Moura "dogji" 162 milionë euro në një sekondë

Nga parajsa në ferr brenda një sekonde...