Laçi

Laçi

një muaj më parë

Fangaj shkëlqen me Laçin, në Shkodër plasin keq polemikat

Historia e veçantë e mbrojtësit ...

një muaj më parë

Fangaj dhe goli spektakolar ndaj Tiranës: Instikt, nuk e prisja!

Quhet Abdurraman Fangaj, është vetëm 21 vjeç dhe është xhevahiri i ri i Laçit, që së shpejti pritet ...

një muaj më parë

Prenga debuton me sukses: Ishte fati i "budallait", Tirana dominoi

Trajneri i ri i Laçit, Besnik Prenga, e ka fituar ndeshjen e parë si trajner në Kategorinë Superiore...

një muaj më parë

“Tërmeti” i radhës, Memelli e mbyll me Laçin

Migen Memelli do të lërë drejtimin e Laçit, pas humbjes së pësuar në Vlorë këtë të diel. Ish-sulmues...

një muaj më parë

Memelli: Kemi shpërdoruar shumë, goli ishte aksidental

Trajneri i Laçi-t, Migen Memelli, ka komentuar humbjen e pësuar kundër Flamurtarit për mikrofonët e ...

2 muaj më parë

Selmani sqaron situatën: Panucci më bëri ftesë, por jam i dëmtuar!

Gentian Selmani ka pohuar për “Telesport” se është i dëmtuar, ndaj nuk mund të luajë as me ekipin Shpresa, as me kombëtaren e madhe për momentin. Portieri i Laçit ka sqaruar kësisoji dyshimin se përse nuk ishte ai, që u thirr nga Christian Panucci ditën e djeshme, në vend të Alban Hoxhës së dëmtuar,...

2 muaj më parë

Laçi, Memelli: “Izoluam sulmin e Partizanit, keqardhje të mundesh nga një episod”

Skuadra e Laçit u mund të dielën në “Selman Stërmasi” përballë Partizanit, me rezultatin minimal, 1-0, duke pësuar golin e vetëm, të shënuar nga Bardhi në goditje standarde. Një ndeshje të cilën Laçi u detyrua ta mbyllë me 10 futbollistë, pas daljes me karton të kuq të Berishës, në të 83’, pas dy ka...

2 muaj më parë

Luhen katër sfidat e Superligës, luftë për mbijetesë dhe kreun e renditjes

Sot në orën 14:00, nisin të luhen sfidat e javës së 13 të kampionatit elitar të futbollit në Shqipëri. Kastrioti do të pres Kamzën në stadiumin “Redi Maloku”, me synimin e qartë për të marrë tre pikë nën drejtimin e trajnerit Stavri Nica. Në krahun tjetër Kamza do të synojë kthesën, për të lënë pas ...