Lushnja

Lushnja

2 vite më parë

Flamurtari dominon Lushnjën dhe konsolidon vendin e dytë

Ka përfunduar pa surpriza ndeshja e vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë Superiore mes Flamurtarit  dhe Lushnjës, me vlonjatët që kanë fituar me rezultatin 2-0. Gol i realizuar nga Bicaj në minutën e 65’ ka mjaftuar për të qetësuar Flamurtarin, që në minutat shtesë, ka dyfishuar me Alves. Fitore...

2 vite më parë

Skënderbeu luan në transfertë, Kamza shkon në Shkodër, Flamurtari pret Laçin

Mesditën e së premtes do të luhen tri ndeshje të vlefshme për javën e 15-të të kampionatit shqiptar. Skënderbeu, kryesues i Kategorisë Sueriore, do të luajë në fushën e Lushnjës (ora 13:00), ekipi që mban vendin e fundit në renditje. Vendasit kanë befasuar në javën e 14-të me fitoren 3-1 të marrë në...

2 vite më parë

Hysen Dedja: “Mund të kalonim në avantazh, jemi rëndë psikologjikisht”

Nuk dorëzohet trajneri i Lushnjës, Hysen Dedja, pavarësisht humbjes së radhës së regjistruar nga lagunarët, që vijojnë të mbeten në fundin e klasifikimit, me vetëm 5 pikë në 13 javë kampionat. Në përfundim të ndeshjes së humbur përballë Partizanit me rezultatin 3-0, trajneri Dedja e vuri theksin te ...

2 vite më parë

Partizani “rilind” me Starovën, Vllaznia përmbyset nga Laçi

Janë luajtur sot dy ndeshjet e vlefshme për javën e 13-të, përkatësisht ajo mes Partizanit e Lushnjës, e përfunduar me fitoren bindëse të të kuqve me rezultatin e thellë 0-3, dhe Vllaznia-Laçi, e mbyllur me fitoren 1-2 të kurbinasve me përmbysje. Pas javës së 13-të, Partizani shënon një ngritje të k...

2 vite më parë

Hysen Dedja: “Na ndëshkuan gabimet amatoreske, por s’dorëzohem”

Me vetëm 1 fitore dhe 2 barazime në 12 javë, skuadra e Lushnjës dergjet në fundin e klasifikimit me vetëm 5 pikë. Katër pikë më pak se vendi i parafundit dhe plot 7 nga zona e mbijetesës, lënë pak për të shpresuar në kampin lagunar, por trajneri i Lushnjës, Hysen Dedja nuk ka ndërmend të dorëzohet, ...

2 vite më parë

Vllaznia mposht Luftëtarin, Kamza vijon ndjekjen e kreut

Është mbyllur me fitoren 2-1 përballja direkte e zhvilluar sot në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, mes Vllaznisë dhe Luftëtarit, me shkodranët që kanë regjisturar një sukses shumë të rëndësishëm ndaj një rivali direkt në garën për t’ju shmangur fundit të klasifikimit. Kështu, pas javës së 12-të,...

2 vite më parë

Hysen Dedja: “Edhe mund të fitonim, nuk dorëzohemi për mbijetesën”

I zhgënjyer dhe aspak i pajtuar me atë humbje në momentet e fundit ndaj Flamurtarit, u shfaq pas ndeshjes trajneri i Lushnjës, Hysen Dedja. Ky i fundit madje ka deklaruar se me pak më shumë kujdes, jo vetëm që duhej të ishte evituar humbja, por edhe mund të fitohej ndeshja, duke kujtuar atë episode ...

2 vite më parë

Flamurtari fiton in-extremis, Lushnja godet shtyllën por s’ka fat

Ndeshja Lushnja-Flamurtari, që ka çelur javën e 11-të të kampionatit në Kategorinë Superiore është mbyllur me fitoren minimale të vlonjatëve udhëtues. Në një përballje pa shumë raste gjatë pjesës së parë, me vendasit e Lushnjës që i janë afruar të parët seriozisht portës në minutën e 70’ kur Sefa go...