Monaco

Monaco

14 ditë më parë

Portieri hero, Monaco shkruan historinë

Skuadra e principatës, Monaco e udhëhequr nga Thierry Henry ka hyrë në histori, pasi ka arritur mbrë...

16 ditë më parë

Nga Barcelona në Montecarlo, për të thyer rekordet e Pellegri dhe Mbappe

Monaco beson se ka zbuluar një yll, por është tepër herët......

18 ditë më parë

Jo vetëm Fabregas, Monaco po firmos me një kampion Europe

Thierry Henry kërkon lojtarë me shumë eksperiencë, situata është dramatike...

një muaj më parë

Falcao humb durimin: Nuk vazhdohet kështu

Kriza e Monaco duket se nuk njeh limite. Bardhekuqtë, në fakt, e kanë mbyllur vitin me një humbje 2-...

2 muaj më parë

Mbappe, Mendy, Bakayoko dhe zotëria 10% i Monaco

Duket se asnjë ditë nuk kalon pa një histori të re të nga "Football Leaks". Të martën, gazeta gjermane “Der Spiegel” nxori një artikull rreth marrëdhënieve financiare të Monaco. Sipas gazetës, zëvendës presidenti i klubit nga Ligue 1, Vadim Vasilyev, ka marrë 10% të fitimit nga të gjitha shitjet e ...

2 muaj më parë

Kush e dinte këtë? United ka bërë "shpikje" për yllin Falcao

Manchester United e gjen veten mes stuhisë së “Football Leaks” pas pretendimeve se anashkaluan rregullat e ligës franceze për t’i paguar AS Monaco një bonus për transferimin e vitit 2014 të Radamel Falcao. Sulmuesi kolumbian, Falcao u bashkua me United në shtator të vitit 2014 në një marrëveshje që ...

2 muaj më parë

Falcao kërkon “arratisjen” te Real Madrid

Me AS Monaco, Radamel Falcao është shumë pranë eliminimit nga Champions League, por kjo nuk është gjëja më e keqe. Aktualisht ekipi i tij është në një nga tre vendet e fundit të renditjes së Ligue 1, që do të thotë se me këto ritme klubi rrezikon rënien nga kategoria. Dhe sipas spanjolles Marca, s...

2 muaj më parë

Degustator anti-helmim, dhurata 90 mln dollarë e Trump... dhe jeta e çmendur e pronarit të Monaco

Nuk është aspak e lehtë jeta e një multimilioneri: vila të jashtëzakonshme, avionë privatë, makina sportive dhe çdo luks të imagjinueshëm. Sigurisht, dëgjohet shpesh të flitet për njerëz shumë të pasur që fillojnë të kenë dyshime ndaj njerëzve që i rrethojnë, veçanërisht ndaj atyre që i afrohen me d...