Motorë

Motorë

një muaj më parë

Hamilton braktis Formula 1: Ky është kampionati i së ardhmes

Piloti britanik, 5 herë kampion bote në Formula 1, ka deklaruar se mund të zbarkojë në......

2 muaj më parë

“Ishe fantastik, ke të ardhme”, Hamilton nuk i kursen elozhet për rivalin e Ferrarit!

Piloti nga Monaco doli i treti duke u ngjitur në podium......

2 muaj më parë

Alonso nuk njeh limite, tenton të provojë aventurën e çmendur

Spanjolli synon të shtojë gamën e fitoreve të tij në botën e garave të automobilizmit edhe në një di...

2 muaj më parë

Modeli unik, Ferrari zbulon makinën që s’do të ketë kurrë kopje

Një ekzemplar unik, i porosituar dhe ndërtuar posaçërisht për një klient nga Hong Kongu...

2 muaj më parë

Tragjedi në garën me motorë, 14-vjeçari humb jetën pas aksidentit fatal

Edhe Marc Marquez ka ngushëlluar të afërmit...

2 muaj më parë

Alonso, pas dy javësh sërish në pistën e Formula 1 me McLaren

Ky test konsiderohet edhe si një hap i parë i njohjes së spanjollit me njëvendëshen e re...

2 muaj më parë

Alonso korr suksesin e tretë në Botëror dhe kryeson renditjen

Kjo ishte gara e gjashtë sezonale e Botërorit të WEC, ku Alonso me Toyota ka fituar në 3 raste...

2 muaj më parë

Zyrtare, Hamilton dhe Rossi shkëmbëjnë vendet në fund të sezonit

Piloti britanik do të testojë motorin Yamah, ndërsa italiani do të pilotjë makinën Mercedes...