Roma

Roma

një muaj më parë

E bujshme! Panucci drejt largimit nga Shqipëria, e kërkon gjiganti i Seria A

Eshtë kohë merkatoje dhe të gjitha klubet janë sy e veshë nga përforcimet. Kjo vlen jo vetëm për loj...

një muaj më parë

Manolas punëson agjentin e Pogba, një lëvizje e re në sfond

Mbrojtësi i Roma-s, Kostas Manolas i ka besuar talentin e tij agjentit Mino Raiola-s, i cili mund të...

një muaj më parë

Roma i vë syrin yllit të Chelsea-t

Roma raportohet të t’i ketë kërkuar Chelsea-t huazimin e Michy Batshuayi, nëse Patrik Schick largohe...

një muaj më parë

Video: 4 gola dhe 1 përmbysje me 9 lojtarë… Ndeshja më e çmendur e vitit luhet në Serinë A

Gola, kartonë të kuq, përmbysje e çmendur. Asgjë nuk ka munguar në Cagliari-Roma. Takimi i luajtur n...

2 muaj më parë

Roma merr lajmin e hidhur, luan pa yllin e vet ndaj Real Madridit

Ndjenjat negative u konfirmuan: Edin Dzeko nuk do të luajë në Roma-Real Madrid, ndeshje vendimtare për kualifikimin me tej në Ligën e Kampionëve. Siç është raportuar nga "Sky Sport", sulmuesi boshnjak i kryeqytetasve të Italisë nuk do të jetë në gjendje t’i ndihmojë sonte në tijtë, duke humbur mundë...

2 muaj më parë

Totti kundër Real Madridit, futbollisti i vetëm që i tha “jo” Perezit

Sonte, “Olimpico” i kryeqytetit italian do të presë ceremoninë, që do të vërtetojë hyrjen e Tottit në “Hall of Fame” të Romës. Shfaqja do të jetë para ndeshjes me Real Madridin dhe kjo nuk është rastësi. Sepse ai, në emër të besnikërisë ndaj ngjyrave të klubit të zemrës, hoqi dorë nga titujt, “Topat...

2 muaj më parë

Injoroi tifozët, futbollisti mes stuhisë para Champions League

Një gjë i duhet njohur dhe pranuar, Aleksandar Kolarov-it nuk u mungon kurajo.në përfundim të një conference për mediat, ku theksoi edhe një herë dëshirën për të fituar dhe optimizmin për vijimin e sezonit me Romën, ai ka sfiduar fatin kur pyetet nëse ndjen tu premtojë diçka tifozëve të zhgënjyer. “...

2 muaj më parë

“Mund të ketë disa surpriza”; Real Madridi paralajmërohet nga Di Francesco

Pas humbjes ndaj Udinese, verdhekuqtë e Romës nuk kanë kohë për t’u “qarë”. Te dera është angazhimi në Ligën e Kampionëve kundër Real Madridit, ndeshje e cila mund të jetë vendimtare për kualifikimin në fazën me eliminim direkt të këtij kompeticioni. Në konferencën për shtyp foli, si zakonisht, tra...