Tech

Tech

një vit më parë

Gjithçka që duhet të dini për lojën e shumëpritur Grand Theft Auto 6

Është një nga lojërat më të shumëpritura të kohëve të fundit – dhe akoma nuk është shpallur. Më poshtë do të keni të gjithë informacionin e mbledhur këtu-aty duke filluar nga data e nxjerrjes në treg e deri te risitë e reja që do të prezantohen. GTA 5 është shitur plot 85 milionë herë që prej dalj...

një vit më parë

Samsung zbulon televizorin gjigant të së ardhmes Modular MicroLED

Me CES 2018 që po zhvillohet tani, kompanitë teknologjike rreth e qark botës janë duke zbuluar krijimet e fundit teksa Samsung i Koresë së Jugut ka përfshirë televizorin e parë modular MicroLED TV të quajtur “The Wall”. Me një gjatësi diagonale 370 cm, ekrani gjigant po demonstron se si po evoluon ...

një vit më parë

Porsche gati të rivalizojë Tesla-n me 3 makina “Mission E” që dalin vitin tjetër

Porsche planifikon të rivalizojë Modelet S të Tesla-s duke nxjerrë në treg tre makina Mission E në 2019. Makinat Mission E, të cilat debutuan për të parën herë në 2015, do të kenë dy kuti shpejtësie, një shpejtësi maksimale 250 km/orë dhe do të jenë në gjendje të shkojnë nga 0 në 100 km për 3.5 sek...

një vit më parë

Tri orë në tualet e 90 minuta në aktivitet, këta janë britanikët

Një studim i ri thotë se britanikët kalojnë më shumë kohë në tualet se duke bërë ushtrime. Ata kalojnë mesatarisht tri orë dhe nëntë minuta në javë në tualet dhe vetëm 90 minuta në javë në aktivitet. 64% e tyre ulen për të paktën gjashtë orë para kompjuterit ose thjesht duke parë televizor. Mëkat! ...

një vit më parë

Apple hidhet në gjyq për 999 mln $

Pas akuzave se Apple ngadalësonte celularët e vjetër, kompaninë tani e pret një gjyq i ashpër, një që kërkon plot 1 miliard $. Siç raporton Patently Apple, gjyqi 999 mln $ është hapur nga Violetta Mailyan në Kaliforni, duke shtuar se “çdo pjesëtar i klasës duhet të blinte një iPhone të ri pasi perf...

një vit më parë

Video / Makina e Formula E në test shpejtësie me getopardin, kush e fiton garën?

Video më poshtë tregon garën midis një prej serive të reja të makinave elektrike dhe një prej gjitarëve më të shpejtë të planetit getopardin. Kush e shkel vijën e finishit i pari? https://as02.epimg.net/videos/videos/2017/11/29/en/1511960679_967591_1511960709.mp4  ...

një vit më parë

Samsung u tall me Apple, dhe tani Motorola tallet me të dy

Disa ditë pasi iPhone X doli në treg, Samsung doli me një reklamë anti-iPhone që i kujtonte njerëzve edhe njëherë reklamat humoristike që bënte kompania disa vite më parë, reklama që në të njëjtën kohë ishin sulme drejt konkurrencës. https://youtu.be/R59TevgzN3k Por ajo që nuk parashikoi njeri që ...

një vit më parë

Video / E pabesueshme! Ka një celular në treg që është më i shpejtë se iPhone X

iPhone X i ri i Apple i ka të gjitha. Nga dizajni në kualitet ekrani e deri te performanca, iPhone që shënon përvjetorin e 10-të është një smartfon klasi ni padiskutueshëm. Sidomos dizajni është lavdëruar pafund. Në fakt, edhe kritikët më të mëdhenj të iPhone X-it kanë thënë vetëm fjalë të mira me ...