Tenis

Tenis

8 ditë më parë

Djokovic eliminohet nga Indian Wells, triumfojnë Federer e Nadal

Numri 1 në botë për meshkuj është eliminuar nga turneu Masters amerikan...

9 ditë më parë

Nadal rrezikoi eliminimin në Indian Wells, ngatërroi orarin e ndeshjes

Tenisti spanjoll ka mbërritur në stadiumin ku do të luhej ndeshja......

10 ditë më parë

Probleme shëndetësore gjatë ndeshjes, Serena Williams tërhiqet nga Indian Wells

Probleme me tensionin për numrin 10 në botë për femra, që është detyruar të tërhiqet...

13 ditë më parë

Ish-numri 1 në botë: Në një ishull do të merrja me vete… Federer

Tensitja e admiron shumë kolegun zviceran: "Më pëlqen shumë stili i tij i lojës dhe personaliteti që...

15 ditë më parë

“S’kam më dhimbje, por kam frikë të rikthehem në fushë”

Ish-numri 1 në botë mbetet skeptik në lidhje me të ardhmen e tij...

16 ditë më parë

Operohet në shpatull, ish-numri 1 në botë tërhiqet pa afat

Tenistja nuk do të marrë pjesë në turneun Masters të Indian Wells, që nis këtë javën e ardhshme...

17 ditë më parë

Federer: S’më intereson se çdo të ndodhë me tenisin pas asaj dite

Tenisti zviceran sqaron se çdo të ndodhë me këtë sport pasi të tërhiqet...

19 ditë më parë

Federer i jashtëzakonshëm, fiton trofeun nr.100 në karrierën e tij

Në finalen tenisti zviceran mundi 2-0 (6-4, 6-4) rivalin grek Stefanos Tsitsipas...