Teuta

Teuta

19 ditë më parë

Teuta konfirmon marrëveshjen, zyrtarizon mbrojtësin korçar

Nga 1 janari, klubet shqiptare të futbollit mund të veprojnë në merkaton e dimrit, qoftë në hyrje, q...

një muaj më parë

Teuta nuk mjaftohet me ecurinë rekord, dy lëvizje rrufe në mbrojtje

Presidenti Hasanbelliu dëshiron të fuqizojë edhe me shumë skuadrën që po befason në Superiore dhe sy...

një muaj më parë

Vecaj: “Dua formacionin te Teuta”

Mori komplimentet e trajnerit, duke e konsideruar si një prej protagonistëve që sollën golin e baraz...

një muaj më parë

Bledi Shkëmbi: “Nuk jam i mërzitur, Teuta është për Kupat e Europës!”

Pas barazimit në “Niko Dovana” ndaj Laçit, trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi deklaroi se nuk ishte as...

një muaj më parë

Skaneri i Hakajt, mbrojtësi tregon rivalët e Teutës

Mbrojtësi i krahut të majtë, Esin Hakaj, u shpall lojtari më i mirë i sfidës. Shkodrani foli pas nde...

një muaj më parë

Autostradë për Teutën, asnjë pengesë nga Kastrioti

Në Fushë-Krujë është zhvilluar takimi i radhës i kampionatit për javën 17. Kastrioti pritës i Teutës...

2 muaj më parë

Vijon rekordin pozitiv edhe ndaj Luftëtarit, Teuta në podiumin për në Europë

Teuta ka triumfuar në shtëpi ndaj Luftëtarit me rezultatin 1-0 dhe ngjitet në treshen e podiumit që i drejtohet Europës. Ka mjaftuar goli i Kallakut që në minutën e 3’ të takimit, që durrësakët të hipotekojnë 3 pikë mjaft të vlefshme në rrugëtimin e rëndësishëm dhe mjaft pozitiv të këtij sezoni nën ...

2 muaj më parë

Java e 14-të e Superiores, ja gjyqtarët e dy ndeshjeve të sotme

Java e 14-të e Superiores e ngriti siparin dje, me kryesfidën Flamurtari-Partizani. Fituan vlonjatët me golin e Bushic, duke iu dhënë një mësim të mirë të kuqve, që ende kryesojnë, por presin çfarë do të ndodhë me Skënderbeun në transfertën e sotme kryeqytetase. Pra, kampionët e vendit në fuqi e ma...