Valencia

Valencia

6 muaj më parë

Kapiteni i Man United zbulon pse është kthyer në “ngrohës stoli” nga Mourinho

Antonio Valencia pretendon se mungesa e tij nga formacioni i Manchester United është vendimi i Jose Mourinho-s. Trajneri i United ka sugjeruar në fillim të muajit se kapiteni i klubit ishte i dëmtuar dhe nuk ishte gati fizikisht për të luajtur. Por, teksa aktualisht ndodhet te përfaqësuesja e Ekua...

6 muaj më parë

Franco Cervi, ylli i Benfica-s që po çmend të mëdhatë e Europës

Franco Cervi është lojtari më i pëlqyer në kampionatin portugez. Mesfushorit argjentinas të Benfica-s i është dashur shumë pak kohë për të tërhequr vëmendjen e ekipeve europiane. Në fakt, rinovimi i tij me ekipin portugez ka qenë thjesht një paralajmërim se çmimi fillestar i tij do të rritet. Shkar...

6 muaj më parë

Mata: E dija që do të shënoja, por duhet t'i merrja leje...

Ka qenë një goditje dënimi mjeshtërore, ajo me të cilën mesfushori i Manchester United, Juan Mata, i ka dhuruar barazimin e përkohshëm "Djjave të Kuq" kundër Juventus në "Allianz Stadium". Spanjolli ka zbuluar një prapaskenë interesante në lidhje me atë moment. Mata ka thënë për faqen zyrtare të kl...

7 muaj më parë

Mourinho nuk ndalet, mesazh injorues për kapitenin e Man.United

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka lëshuar një mesazh injorues kapitenit të skuadrës së tij, Antonio Valencia, si reagim ndaj një postimi të fundit të lojtarit në “Instagram”. Në konferencën për mediat të dhënë në prag të ndeshjes së të shtunës ndaj Bournemouth, Mourinho, i pyetur në lid...

7 muaj më parë

Real Madrid gjen trajnerin e ri në... La Liga

Real Madrid vazhdon ende të jetë në kërkim të një trajneri të ri. Me Antonio Conte-n që duket se është fshirë plotësisht nga lista, vazhdojnë të përmenden alternativa të reja për të zëvendësuar Julen Lopetegui, me Santiago Solari-n që është vetëm një zgjidhje e përkohshme. Emri i fundit i pë...

7 muaj më parë

Bayern "pushton" Athinën në dy minuta, Valencia ndalet në Zvicër

Bayern Munich ka fituar me rezultatin 2-0 ndeshjen e luajtur në fushën e AEK-ut të Athinës, e vlefshme për javën e tretë të Grupit E të Champions League. Një fitore kjo që i ka dhënë skuadrës së Kovac kreun e përkohshëm të grupit, në pritje të rezultatit që do të dalë nga ndeshja që do të luhet pa...

7 muaj më parë

Mou zbulon komplotin dhe përgjegjësin e problemeve të United

Nuk ka patur paqe për Mourinho-n as gjatë ndërprejes së kampionatit për shkak të ndeshjeve të kombëtareve. Në fakt, sipas "The Sun", trajneri i Manchester United ka një teori se ndaj tij po bëhet një komplot: "Jose out in a lim", ka qenë titulli i të përditshmes. Një lojë fjalësh që lë të kuptoh...

7 muaj më parë

Barcelona harron të fitojë në La Liga, Messi nuk i mjafton ndaj Valencias

Barazimi 1-1 në “Mestalla” mes Valencias dhe Barcelonës ka shënuar thellimin e krizës në kampin katalanas, me ekipin blaugrana që harron të fitojë. Plot katër ndeshje pa fitore në La Liga për kampionët në fuqi, të cilëve nuk u ka mjaftuar këtë të dielë as lideri Lionel Messi. Në të vërtetë, Barcelon...