Vllaznia

Vllaznia

2 muaj më parë

Vllaznia rikthehet te fitorja, Bylisi nuk i ndahet Besës

U luajtën sot nëntë nga dhjetë ndeshjet e javës së 10-të të Kategorisë së Parë. Nesër do të përmbyllë gjithçka supersfida e grupit A, Besa-Pogradeci, e cila do të luhet në Kavajë. Vllaznia u rikthye pas 30 vitesh, për të luajtur një ndeshje në Peshkopi, aty ku fitoi 2-1. Kuqeblutë kaluan të parët d...

2 muaj më parë

Vllaznia duhet “të ngjisë” Korabin, trajneri Lika jep “kushtrimin”

Vllaznia do ta luajë nesër, në orën 14:00, ndeshjen e javës së 10-të të Kategorisë së Parë, në Peshkopi. Këtu nis faza e dytë e kampionatit për kuqeblutë, që kryesojnë Grupin A me 22 pikë, me vetëm një humbje, e cila erdhi në sfidën pararendëse me Ilirinë. Ballafaqimin e së shtunës, trajneri Hasan L...

2 muaj më parë

Vllaznia në mbrojtje, klauzola që "bllokon" Krymin!

Vllaznia po lufton për t'u ngjitur në Superiore dhe duket se është në rrugën e mbarë. Pak konkurrencë në Kategorinë e Parë dhe momentalisht mban vendin e parë me 4 pikë më shumë se Dinamo e vendit të dytë që ndodhet në kuotën e 18 pikëve. Disa nga lojtarët e Vllaznisë janë goxha të lakmuar në merkat...

2 muaj më parë

Ignat: Vllaznia në Superiore, atje ka futboll të vërtetë!

Vllaznia po kalon një moment të errët në historinë e saj. Ekipi kuqeblu nuk ndodhet në elitën e futbollit shqiptar, por garon në Kategorinë e Parë. Një vit që kuqeblutë duan ta fshijnë sa më shpejt nga memoria e tyre, ashtu si Tirana sezonin e kaluar. Momentalisht, të besuarit e Hasan Likës ndodhen ...

2 muaj më parë

Firat si Phileas Fogg, me një ndryshim: pa lekë dhe me luftë brenda llojit

Vllaznia po kalon një moment të mirë në kampionat. Dreqi e mori, duhet ta kalojë me ata lojtarë që ka dhe borderonë e fryrë, pavarësisht se nuk kanë marrë ende kokërr leku! Drejtori sportiv i ardhur nga Turqia, Engin Firat, ka nisur një udhëtim në Katar. Duket se zyrtari i kuqebluve i ngjan pak Phil...

2 muaj më parë

Vllaznia firmos marrëveshje bashkëpunimi me klubin nga Katari

Në kuadrin e vijimit të punës për krijimin e marrëdhënieve të reja me klube të ndryshme, sot u bë realitet nënshkrimi i një marrëveshjeje bashkëpunimi mes KF Vllaznia dhe “Muaither Club” të Katarit. Ajo është firmosur nga drejtori sportiv i klubit kuqeblu, Engin Firat, dhe drejtori i përgjithshëm i ...

3 muaj më parë

Kthim mbrapa, estradë me stadiumet dhe oraret e ndeshjeve

Tre ndeshje në harkun e 5 ditëve në stadiumin "Redi Maloku" në Fushë-Krujë, ku fusha është skandaloze, e thonë të gjithë ata që luajnë aty prej javësh. Si i bëhet? Federata Shqiptare e Futbollit nuk i mendon fare këto probleme dhe reagon vetëm kur bëhet zhurmë në media, por sërish rregullimi është ç...

3 muaj më parë

Hasan Lika: Vllaznia luan vetëm për fitore, asnjë nënvlerësim Vorës

Java e tetë e kampionatit të Kategorisë së Parë mbart brenda saj edhe përballjen Vllaznia-Vora, e cila do të luhet pasditen e së shtunës në fushën sportive “Reshit Rusi”. Siç ndodh zakonisht, një ditë para ndeshjes, trajneri i ekipit shkodran, Hasan Lika, ka folur para gazetarëve. Ai ka nënvizuar, m...