“Këtu është më mirë”, Insgine: Ja çfarë ndodh kur humbet një ndeshje

24 Janar 2023
17:45
Denis Hakanaj

Ish-kapiteni i Napoli-t, Lorenzo Insgine, ka dhënë një intervistë për La Gazzetta dello Sport në të cilën ka folur për eksperiencën e tij në Kanada:

“Si ndihem në Toronto? Shumë mirë, më mirë nga sa prisja. Futbolli këtu është ndryshe, nuk janë të fiksuar me fitoren: dalim gjithmonë mes duartrokitjeve, edhe kur humbim, dhe tifozëtna bëjnë të ndihemi të vlerësuar. Jam më i qetë”.

Ish-kapiteni i Napoli-t ka shpjeguar edhe pse zgjodhui të transferohej në Kanada: “Nuk e konsideroj një zgjedhje drastike, po vazhdoj të bëj punën që dua që kur isha fëmijë.

“Në MLS jam lojtari më përfqësues dhe kjo më mbush me krenari, si klubi ashtu edhe Lega kanë projekte shumë të rëndësishme për mua”, ka përfunduar Insigne.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit