Boks

Khabib i është përgjigjur vetëm me 8 fjalë Mayweather…

Vetëm 8 fjalë. Aq kanë mjaftuar për të zhvendosur vëmendjen në sfidën tjetër ende pa harruar atë dyluftim në kafaz me McGregor. Akoma pa “u ftohur hekuri” Khabib ftoi Mayweather në duel dhe ai pranoi ta bënin Las Vegasin qendrën e botës, ndërsa sot në Instagram Khabib ka dhënë përgjigjen e tij me vetëm 8 fjalë:

“Le të shkojmë Floyd. Duhet të ndeshemi tani.”

Në videon e postuar në Instgram nga Leonard Ellerbe, Khabib shfaqet duke thirrur boksierin amerikan: “Ka vend vetëm për një mbret në xhungël. E sigurisht mbreti jam unë.”

“Kush janë ata të dy që nuk humbasin asnjëherë, 50-0 vs 27-0?”

View this post on Instagram

@floydmayweather But no Vegas, they won’t pay my money.

A post shared by Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov) on

Më shumë nga Boks