Kombëtarja angleze e shantazhuar nga një prostitutë trans: ka zhvatur 35 mijë euro, të gjitha të regjistruara!

8 Maj 2022
0:46
Telesport
back button

Një skandal trazon futbollin anglez: sipas asaj që u zbulua nga Sun, një futbollist i National Three Lions u shantazhua gjatë izolimit për një shumë totale prej 30 mijë paund (35 mijë euro me kursin e këmbimit) pasi kishte kryer marrëdhënie seksuale me një transeksual prostitutë.

Ylli i Premier League, një emër i njohur shpjegon tabloidin, kontaktoi gruan pasi u josh nga profili i saj në një faqe interneti eskorte. Futbollisti e ka vizituar disa herë në një apartament me qira në qendër të qytetit dhe e ka paguar 150 paund (175 euro) për seks në prill të vitit të kaluar.

Perfaqesuesi anglez mendoi se ndeshjet e tij me pagesë do të mbeten sekrete, por prostituta e kishte regjistruar atë pa dijeninë e tij, i kishte ruajtur mesazhet e tij dhe madje e kishte fotografuar në makinën e tij jashtë shtëpisë së tij.

Me gjithë këtë material, ai hoqi maskën dhe kërkoi para për të mos shkaktuar publikisht skandalin: futbollisti u përkul para shantazhit dhe i pagoi gjithsej 35 mijë euro.

Në fund, kur ndoshta e kuptoi se shantazhi do të vazhdonte, iu drejtua policisë dhe eskorta u arrestua qershorin e kaluar me akuzën e shantazhit dhe u mor në pyetje për marrëdhëniet me lojtarin.

Hetimi, megjithatë, u mbyll pasi lojtari refuzoi të bënte një deklaratë për këtë çështje. Sipas Sun, klubi ku luan anglezi u informua për atë që ndodhi pasi u ngritën shqetësimet për stilin e jetës së tij jashtë fushës dhe ndikimin e tij në paraqitjet e tij. Një burim i tha tabloidit: “Askush nuk e di nëse lojtari e dinte që gruaja ishte trans, por ai ishte i dëshpëruar ta ndalonte atë të fliste pasi ajo e kërcënoi se do ta ekspozonte”.

“Ai i dorëzoi paratë në disa raste para se të kuptonte se e vetmja mënyrë për të ndaluar situatën ishte të shkonte në polici – vazhdoi burimi – Ata donin të mblidhnin prova sepse shantazhi është një krim i rëndë. Por lojtari ishte vërtet i shqetësuar se Emri i tij do të dilte dhe kjo do të çonte në fyerjen e tij nga fansat.

Ai thjesht donte ta varroste, kështu që pavarësisht përpjekjeve më të mira të agjentëve, ai refuzoi të bashkëpunonte, gjë që i la ata të hetonin një komplot shantazhi pa viktima. Ata duhej të shikoni edhe mesazhet e tij në celular dhe transfertat bankare, kështu që ata nuk kishin zgjidhje tjetër veçse ta braktisnin çështjen me ngurrim.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit