Konfirmimi i portugezit shihet me përparësi te Barça, klubi gati të paguajë 15 mln euro te City

1 Mars 2024
10:33
Telesport
back button

Barcelona është e gatshme të hedhë themelet për sezonin e ardhshëm dhe për ta bërë këtë, së pari duhet të kuptojë se cilën nga huazimet e marra verën e kaluar do të konfirmojë në mënyrë të përhershme. Sigurisht që objektivi numër një do të jetë konfirmimi i Joao Cancelo.

Portugezi ka befasuar me paraqitjet e tij, duke u përshtatur në mënyrë perfekte në pozicione të ndryshme në fushë, duke përfshirë zëvendësimin e të dëmtuarit Alejandro Balde në anën e majtë të mbrojtjes.

Katalanasit janë me të vërtetë të etur për të arritur një marrëveshje të përhershme me Manchester City. Sipas “Sport”, ata janë të gatshëm të ofrojnë 15 milionë euro për të siguruar asistimet e tij edhe në sezonet e ardhshme. Këtë sezon, anësori portugez ka bërë 22 paraqitje në La Liga dhe 7 të tjera në Champions League, me tre gola në total dhe katër pasime fituese.

Duket shumë më e ndërlikuar të konfirmosh Joao Felix, me portugezin që mbërriti në Katalonjë pa një opsion blerjeje. Megjithatë, klubi “blaugrana” do të ishte i gatshëm të negocionte edhe një vit huazimin e 24-vjeçarit, por edhe ky opsion duket i vështirë që të realizohet.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit