Koronavirusi: PSG merr vendim, sheiku gjen zgjidhjen për krizën ekonomike!

25 Mars 2020
15:21

Presidenti i PSG, Nasser al-Khelaifi ka shpjeguar se është i favorshëm për reduktimi e rrogave të futbollistëve në Ligue 1 në këtë moment krize. E bën me dije gazeta “L’Equipe” duke shpejguar që numri “1” parizien ka lajmëruar pozicionin e tij në Ligën Franceze të Futbollit duike shpjeguar që zgjidhja më e mirë për të shmangur krizën ëshë pikërisht kjo.

Al-Khelaifi ka cituar edhe shembullin e Barcelonas duke shpjeguar se ka nisur bisedimet me lojtarët për t’I dhënë këtë mesazh dhe për të gjetur një akord që të kënaqë të gjithë.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit