Kosova reziston vetëm 14′, super gol nga Zvicra (Video)

9 Shtator 2023
21:08
Denis Hakanaj
back button

Kombëtarja e Kosovës është kthyer në fushë për javën e pestë të kualifikueseve europiane për Euro 2024.

Dardanët nuk kanë pasur një ecuri të mirë në Grupin I, duke marrë tri barazime dhe një humbje në katër ndeshjet e para.

Përballë tyre sot është Zvicra, që kryeson grupin falë tri fitoreve dhe një barazimi.

GOLI I REALIZUAR NGA ZVICRA – VIDEO

Sfida që po zhvillohet në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës nuk ka nisur mirë për Kosovën.

Në fakt, Zvicra ka arritur të gjejë golin e avantazhit pas vetëm 14 minutash lojë falë një finalizimi shumë të bukur të Freuler.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit