Kritika për futbollin por rezultati buzëqesh… “Fuqia e Interit? Conte bindi Lukakun dhe Lautaron që…”

8 Prill 2021
13:49
Telesport

Massimo Ambrosini, ish-mesfushori i Milan, komenton për Sky Sport ndeshjen e fituar nga Interi kundër Sassuolo.

Skuadra e Contes tani ka prekur titullin kampion dhe i duhen vetëm pikët për ta bërë matematikisht.

“Për Interin, një ndeshje krejtësisht në mbrojtje me Sassuolo. Lukaku dhe Lautaro nuk janë vetëm kundërsulmues, forca e Conte është t’i bindë ata të bëjnë atë lojë.

Nuk është e lehtë mendërisht të luash një lloj të caktuar ndeshjesh, Conte i bindi ata se kishte shumë përfitime nga kjo lloj loje.

Qëndrimi i Inter gjithashtu kushtëzohej nga respekti për kundërshtarin. Interi e kuptoi se ishte e drejtë të merrej me siguri, sa për të arritur në fund të ligës italiane.

Unë kurrë nuk jam trajnuar nga Conte, por nëse flisni me lojtarët e tij ata ju tregojnë për aftësinë e tij për t’i mbajtur ata prapa.

Në Evropë nuk mund të luani thjesht në këtë mënyrë, vitin e kaluar Inter kishte bërë mirë në Dortmund dhe Barcelona. Ka diçka më shumë për të bërë, ne kemi nevojë për një përzierje të dy qëndrimeve”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit