“Kthyem ndonjë birrë përpara ndeshjes me Milanin! E kishim përgatitur ashtu si doli, por ata…”

16 Maj 2021
23:36
Telesport

Leonardo Semplici, trajneri i Cagliari, u intervistua nga Sky Sport në fund të Milan-Cagliari 0-0: “Ne patëm një festë të vogël sepse matematika na dha shpëtim. Ne pimë ndonjë birrë (qesh).

Unë duhet t’u jap meritë këtyre djemve për rrugën që ata kanë ndjekur, ne pyetëm përsëri veten dhe sonte e treguam edhe këtë: kundër një ekipi të shkëlqyeshëm si Milani kemi bërë një paraqitje të shkëlqyeshme. Ne e kishim përgatitur mirë sepse menduam se duhet të luanim për shpëtim. Urime djemve”.

Një nga ndeshjet më të mira? “Para një kundërshtari të fortë si Milan i cili kohët e fundit ka arritur fitore të mëdha, duke ardhur këtu dhe gjithashtu duke krijuar shumë mundësi realizimi… sigurisht ishte ndeshja më e mirë!

Donnarumma ishte shumë i zoti. Ne kemi rrezikuar pak, kemi qenë me linja të ngushta për të parandaluar që mesfushorët e tyre sulmues të bëjnë manovrat e zakonshme”.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit