Kukësi kap kreun, dy super gola i dhurojnë fitoren ndaj Vllaznisë (Video)

24 Tetor 2021
15:44
Denis Hakanaj

Kukësi ka marrë një fitore të rëndësishme në javën e gjashtë të kampionatit.

Verilindorët, në fakt, kanë mundur 2-0 në shtëpi Vllazninë dhe kanë kapur Teutën dhe Tiranën në kraun e renditjes, me bardheblutë që kanë një ndeshje për të luajtur.

Sfida është vendosur nga dy perla.

Taipi, në minutën e 29-të të pjesës së parë, ka zhbllokuar takimin me një goditje të frikshme nga distanca.

Në pjesën e dytë, në minutën e 83-të, ka ardhur goli i dytë i vendasve i shënuar nga Ndreca, që ka befasuar portierin me një goditje të pazakontë.

Vllaznia e ka mbyllur ndeshjen me  10 lojtarë pas kartonit të kuq të marrë nga Mustedanagic.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Lajme të tjera

Lajmet e fundit