KUPA E GJERMANISË: Hazard protagonist te Dortmund, Hertha rilind me dy ish-lojtarë të Serie A!

26 Tetor 2021
21:54
Telesport

Borussia Dortmund kalon me dy golat e Thorgan Hazard skuadren e Ingolstad. Ndeshja u zhbllokua pas minutes se 70-te dhe me pas ishte me e lehte per verdhezinjte.

Edhe Leipzig, Hoffenheim, Mynih 1860 dhe Hertha hyjnë në raundin e 16-të të DFB-Pokal (Kupa e Gjermanise)

Në mbrëmje ra në sy suksesi i berlinezëve, të cilët panë golat e Jovetic dhe Belfodilit.

Szoboszai në fund të pjesës së parë  realizoi golin e  mjaftueshëm qe i lejoi Leipzig për të kapërcyer Babelsberg, një ekip nga Regionalliga, divizioni i katërt.

Këto janë rezultatet e ndeshjeve në orën 18:30

Babelsberg-Lipsia 0-1
Hoffenheim-Kiel 5-1
Monaco 1860-Schalke 1-0
Munster-Hertha 1-3

 

Lajme të tjera

Lajmet e fundit