Kupa e Italisë | Pas Lazios, edhe Fiorentina fluturon në çerekfinale mes dramës (VIDEO)

7 Dhjetor 2023
0:02
Telesport
back button

Njëqind e njëzet minuta dhe më shumë vuajtje, por Fiorentina arrin të kalojë vijën e finishit dhe te kualifikohet ne fazen tjeter te eliminimit direkt ne Kupen e Italise pasi dje luajti Lazio dhe mundi Genoan 1-0 duke avancuar gjithashtu.

Ekipi vjollce u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Italisë pasi mposhti Parmën me penallti. Ekipi dukal në avantazh në pjesën e parë me Bernabe dhe Bonny, në minutat e fundit të kohës së rregullt permbysja e Fiorentina-s e nënshkruar nga Nzola dhe Sottil.

SERIA E PENALLTIVE – VIDEO

Asnjë gol në kohën shtesë, kurse në lotarinë prej njëmbëdhjetë metrash, shtylla e Manit dhe gjuajtja e lartë e Camara-s e vendosën serinë në drejtim të Fiorentinës qe mer keshtu bileten per me tej. Fiorentina dhe Lazio qe shkojne ne cerekfinale keshtu ne pritje per te njohur kundershtarët.

Sfidat e tjera qe ende duhet te luhen:

Lajme të tjera

Lajmet e fundit