Kupa e Shipërisë: Teuta përmbys Kukësin në 10′ dhe siguron finalen (video)

15 Korrik 2020
22:38
Telesport

Teuta ka pereë biletën për në finalen e Kupës së Shqipërisë pasi ka mundur 2-1 Kukësin në shtëpi.

Ka qenë një fitore me përmbysje për vendasit, që e kanë parë veten në disavantazh në minutën pesë minuta pas fillimit të pjesës së dytë pas golit të realizuar nga Rroca.

Reagimi i Teutës ka ardhur në minutën e 73-të me golin e barazimit të realizuar nga Kapllani. 1o minuta më pas ka ardhur edhe goli i përmbysjes i shënuar nga Hoxha.

Teuta kualifikohet në finalen e Kupës së Shqipërisë me rezultatin e përgjithshëm 2-1, pasi ndeshja e parë është mbyllur në barazim 0-0.

Lajme të tjera

Lajmet e fundit